Záloha dat                                              

Záloha osobních nebo firemních dat je jedna z dalších věcí, na kterou mnoho uživatelů zapomíná a nebo jí provádí špatně. Zálohovat důležitá data na stejný pevný disk v jednom počítači pouze do jiné složky není záloha, ale pouze zabírání místa na pevném disku, při poškození disku nebo ztrátě notebooku o data přijdete stejně. Je proto potřeba data zálohovat mimo počítač.

 

   

 

Kdy zálohovat? Všeobecný interval není, záleží pouze na Vás a na množství nově přidaných dat, které mají pro Vás cenu, nebo je nebude možné znovu získat v případě poškození.

 

Všeobecné rady.

Nečastěji zálohujte data na zcela novém PC/HDD než dojde k takzvanému zahoření HDD cca 3 měsíce v tomto období dochází k největšímu výskytu závad na HDD a většinou jsou to ty fatálního charakteru. Další období zkracujících se intervalů je po skončení životnosti HDD tuto dobu určuje výrobce HDD. Častěji na závady trpí HDD v Noteboocích, a to vlivem nekorektní manipulace s Notebooky a jinýmy nepříznivými vlivy.

                            

Možností zálohy dat je dnes velké množství.
i6Tech Vám nabízíme vytvoření zálohy dat

-         na externí či interní HDD nebo diskové pole, případně NAS

-         na optická média CD, DVD, Blu-ray ve variantě R nebo RW

-         na ZIP diskety 100MB a 250MB případně FDD 1,44MB

-         do Cloudového prostoru na webu

Jak k nám zálohu dostat?

-         Přivezte do i6Tech Váš PC, notebook nebo HDD a my zálohu provedeme

-         Objednejte si technika, který k Vám přijede s potřebným vybavení nebo řešením a provede zálohu, případně nastaví fungující systém pro automatickou zálohu a zaučí Vás.

 

Máte dotaz? Neváhejte a zeptejte se nás. Kontakty

 

 

 

 

TOPlist