Vodní chlazení                                              

Kapalinové chlazení v PC je velmi zajímavý obor a firma i6Tech se na tuto problematiku také specializuje, provádíme návrhy, realizaci, testování, údržbu i vlastí výrobu chladících bloků. Máme velmi zajímavé zkušenosti s návrhy konstrukcí malých i velmi rozsáhlých kapalinových okruhů.

 

 

 

K čemu je kapalinové chlazení?

Kapalinové  chlazení v PC má stejný úkol jako běžné vzduchové chlazení, tj. udržet součásti PC v provozní teplotě a chránit je před poškozením přehřátím. Kapalinové chlazení má oproti vzduchovému řadu výhod, ale samozřejmě i nevýhod. Jeden z kladů, nikoli však výhod kapalinového chlazení je i reprezentativní a zajímavý vzhled celého systému, který rozhodně upoutá pozornost.

Výhody kapalinového chlazení

-         vyšší účinnost spojená s nižšími teplotami

-         nižší hlučnost chlazení

Nevýhody kapalinového chlazení

-         vysoká pořizovací cena

-         nároky na údržbu

-         složitost správného návrhu a instalace

Z výše uvedených výhod a nevýhod je patrné, že tento způsob chlazení není určen pro všechny počítače a ani uživatele. Všeobecně toto chlazení využívají PC nadšenci a ladiči výkonu u PC. Osobně bych k těmto skupinám přidal i uživatele, kteří se chtějí svým strojem pochlubit, reprezentovat a mít z něj radost.

 

Jak funguje kapalinové chlazení?

Základní kapalinové chlazení se skládá z Nádrže, Čerpadla, Chladících bloků a Radiátoru. Všechny toto části jsou propojeny do okruhu pomocí fitinek a hadic, ve kterých koluje chladící kapalina. Kapalina pomocí čerpadla proudí okruhem. V chladících blocích odebírá teplo, dále již ohřátá kapalina proudí do radiátoru kde se ochladí a putuje zpátky do nádrže. Tento koloběh probíhá po celou dobu chodu PC. Je to stejný princip jako chlazení motoru v automobilu.

 

Máte dotaz? Neváhejte a zeptejte se nás. Kontakty

 

Příklady montáže vodního chlazení.

Stavba chlazení na zakázku

  

Kapalinové rozvody

  

Chlazení přídavné karty

  

Chlazení HDD

  

Chlazení Grafické karty

  

Chlazení základní desky

  

Chlazení grafické karty

  

 

 

 

TOPlist