Čištění PC                                              

I počítač je jen stroj a většina strojů potřebuje pro bezproblémový chod po celou dobu životnosti aspoň základní údržbu a čištění.
Tuto skutečnost ovšem většina majitelů PC přehlíží, není to ovšem dobře.  V počítači se usazuje prach a v některých lokalitách opravdu hodně, prach se usazuje v celém PC, hlavně na chladičích vybavených ventilátorem a v okolí těchto chladičů, tím se snižuje účinnost chlazení a zkracuje se životnost jednotlivých komponent celého systému a v mnohých případech může snadno způsobit poškození některých součástí PC popřípadě ztrátu osobních nebo pracovních dat, což je jistě nežádoucí. Prach je dále nevhodný pro alergiky a představuje i požární riziko nebo nebezpečí zkratu. O zvyšujícím se hluku, který PC vydává, ani nemluvě.

PC mají i to specifikum že je potřeba udržovat i software.

 

 

Čištění  PC se dá rozdělit do dvou základních oborů na

-         softwarové čištění (čištění systému, aktualizace) nebo odvirování systémů

-       hardwarové čištění (fyzické čištění převážně od prachu a jiných nečistot, výměna ventilátorů  a jiných dílů po skončení životnost, revize kapalinového chlazení s výměnou a doplňováním provozních kapalin)

Softwarová údržba je činnost, kterou jistě zvládne mnoho uživatelů doma bez pomoci, ovšem někdy dopadá tento zásah spíše opačně než jste očekávali, a počítač může po nepovedeném promazávání systému spíše zpomalit, začne vykazovat chyby a v krajních případech může dojít i k pádu celého systému.

Pokud se těmto nepříjemným situacím chcete vyhnout, svěřte Váš počítač do našich rukou a my se o tento druh údržby postaráme za Vás.

-          Interval provádění je subjektivní dle skutečného stavu systému

 

Hardwarová údržba je podstatně složitější úkon, který by běžný uživatel neměl vůbec provádět. Vyčistit PC od nánosů prach a jiných nečistot může být náročnější operace něž se zdá a je zde mnoho úskalí, které nejsou běžným okem nápadné. Při neodborném čištění hrozí poškození komponent PC nebo úraz elektrickým proudem.

Na tuto činnost jsme dobře vybaveni a není pro nás problém takto čistit i notebooky.

-    interval provádění je podle prašnosti v prostoru kde se PC nachází, případně podle skutečného stavu, neměl by však přesáhnout 1 rok

 

Odvirování PC
je další z druhů údržby PC, který je u i6Tech prováděn. Počítačové viry se do PC dostanou velmi snadno, ovšem pryč se jim moc často nechce. Pokud si s tímto problémem nevíte rady, obraťte se na nás.

 

Máte dotaz? Neváhejte a zeptejte se nás. Kontakty

 

Příklady znečištění PC při provozu.

  

  

     

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist